PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140459}
7,2 97 472
oceny
7,2 10 1 97472
5,7 25
ocen krytyków
PitBull
powrót do forum filmu PitBull

Błędy w filmie

użytkownik usunięty

A wiec od razu zaznaczam ze te male "wpadki" w filmie podaje tylko jako ciekawostki,film rewelacyjny,polecam kazdemu.

Pierwsza wpadka sa pieniadze w torbie,ktora dostaje Gebels od prokuratora w samochodzie,ale ta wpadka zostala juz wymieniona w ciekawostkach.

Druga wpadka jest scena na strzelnicy,jezeli macie jeszcze ten film to popatrzcie gdy Benek upada na podloge,to na niej zarowno z lewej jak i z prawej strony leza luski,a sam mistrz Janusz Gajos lezy prosto do Gebelsa,a raczej ma wyprostowana noge,ktora jest rowno na wprost do lezacego Gebelsa,po 2 sekundach jednak (gdy Benek upada jest 2 sekundowy widok na Gebelsa,po czym znowu pokazana jest scena gdy lezy Benek ) lusek z lewej strony juz niema,jest czysto,leza jedynie z prawej strony,a sam Benek lezy juz w innej pozycji.

Trzecia wpadka to wpadka z polonezem,gdy Nielat montuje lusterko z kamera ewidentnie montuje je w polonezie koloru czerwonego,zreszta przez caly film chyba polonez ten jest czerwony,ale gdy Nielat idzie zdjac lusterko wsiada do zielonego poloneza ( no chyba ze zamontowal dwa lusterka i do zielonego i do czerwonego,ale dowodow na to w filmie niema )

Najwiecej malych wpadek jest w scenie z szafa,gdzie Benek wraz z Despero chowaja sie do szafy aby upolowac "zwierzyne",Benek niby stoi po prawej stronie w szafie,ale strzal wychodzi z lewejstrony,pozniej gdy lezy to nogi ma po prawejstronie szafy,a na koncu juz zdecydowanie po lewej,najwieksza wtopa jest gdy Despero mowi do Benka "Janusz trzymaj trzymaj zaraz beda" ;)

Znakomita gra aktorska Grabowskiego,Dorocinskiego,Stroinskiego oraz jak zawsze Gajosa,bardzo dobrze zagral tez Mohr.



ocenił(a) film na 10

Kolegę wyżej poniosły trochę wodze fantazji i to co wypisuje w większości nadaje się do kosza i już mówię dlaczego.
Po pierwsze jeśli już mówić o jakiś błędach to nie tych popełnionych w filmie tylko raczej przez osoby, które próbowały się tych błędów doszukać (z marnym jak widać skutkiem).
Jak ktoś napisał w ciekawostkach: ''W scenie, w której Gebels (Andrzej Grabowski) dostaje łapówkę, pieniądze w torbie są zawinięte w ruloniki, jednak na nagraniu, które ogląda Metyl (Krzysztof Stroiński) pieniądze nie są ułożone.'' I tu mnie zastanawia, czy osoba, które napisała tą niby 'ciekawostkę' oglądała kiedykolwiek tą scenę, bo w filmie/serialu to nie Metyl tylko Nielat ogląda nagranie z kamery?

Po drugie w cale nie byłbym taki pewny, czy pieniądze w torbie w scenie z prokuratorem różnią się jakoś specjalnie od tych z nagrania z kamery. Wg. mnie nie, gdyż ciężko to jednoznacznie określić no chyba, że ktoś chce zabłysnąć na Filmweb'ie i na siłę doszukuje się takich 'ciekawości', które wg. mnie powinny być usuwane.

Co do sceny na strzelnicy to zgodzę się z przedmówcą, łusek po lewej stronie Benka rzeczywiście nie ma :)

Jeśli chodzi o kolor Poloneza, w którym Nielat montuje kamerę to nie kłam, że był on koloru czerwonego i nie wiem skąd Twoja pewność co do tego, bo na filmie wcale tego nie widać. Jeżeli to wyraźnie dostrzegłeś to proszę, wyślij mi screen z tej sceny chętnie popatrzę. A słowa, że ''zreszta przez caly film chyba polonez ten jest czerwony'' to totalna bzdura. Polonezów w Komendzie Stołecznej było kilka, albo kilkanaście (tu nie mam niestety żadnych danych) i to w różnych kolorach więc po czym wnioskujesz, że bohaterowie filmu jeździli cały czas tym samym Polonezem?

Kolejne niejasności to scena z Desperem i Benkiem, gdy przygotowują się do złapania WOR'a. Nieprawdą jest, ze strzał wychodzi wyraźnie z lewej strony tylko kula wystrzelona z broni Benka przedziurawia lewe drzwi szafy. Nie świadczy to w żadnym stopniu, że strzał wychodzi na 100% z lewej strony. Są to po prostu domysły snute przez kolegę wyżej.
A co do 'największej wtopy' wg. autora tego tematu mogę odnieść się jedynie słowami: człowieku UMYJ USZY! Despero wcale nie zwraca się do Benka po imieniu aktora Janusz' tylko 'Benuś'. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości to proszę obejrzeć tą scenę 10 razy, a potem się wypowiadać na ten temat.

Także podsumowując post wyżej to stek niczym nie popartych insynuacji i domysłów autora. Wg. mnie lepiej by było, gdyby kolega 'stoprocent8' po prostu usunął 95% bredni, które wypisał, bo nie widzę sensu czytania takich rzeczy przez użytkowników.

użytkownik usunięty
bladolux

Czlowieczyno jedna...

1.''W scenie, w której Gebels (Andrzej Grabowski) dostaje łapówkę, pieniądze w torbie są zawinięte w ruloniki, jednak na nagraniu, które ogląda Metyl (Krzysztof Stroiński) pieniądze nie są ułożone.''

--> Faktycznie tu jest blad,ktos sie pomylil z filmwebu,prawda jest ze nie byl to Metyl tylko Nielat.

2."Po drugie w cale nie byłbym taki pewny, czy pieniądze w torbie w scenie z prokuratorem różnią się jakoś specjalnie od tych z nagrania z kamery. Wg. mnie nie, gdyż ciężko to jednoznacznie określić..."

--> Ty chyba jestes jakis slepy,skoro nie zauwazyles razacej roznicy,za pierwszym razem pieniadze sa zwiniete w rulony wszysciutkie,na drugim ujeciu kasa w rulonach juz nie jest tylko lezy sobie normlanie,jak nie widisz takiej roznicy to naprawde zalecam wizyte u okulisty.

3."Jeśli chodzi o kolor Poloneza, w którym Nielat montuje kamerę to nie kłam, że był on koloru czerwonego i nie wiem skąd Twoja pewność co do tego, bo na filmie wcale tego nie widać. Jeżeli to wyraźnie dostrzegłeś to proszę, wyślij mi screen z tej sceny chętnie popatrzę. A słowa, że ''zreszta przez caly film chyba polonez ten jest czerwony'' to totalna bzdura. Polonezów w Komendzie Stołecznej było kilka, albo kilkanaście (tu nie mam niestety żadnych danych) i to w różnych kolorach więc po czym wnioskujesz, że bohaterowie filmu jeździli cały czas tym samym Polonezem?"

---> 0:50:54 dokladna minuta niewidomy czlowieczku,gdzie jest scena jak Nielat wsiada do poloneza koloru "CZERWONEGO",niemam zamiaru ci niczego wyslylac,ciesz sie ze ci podaje dokladna minute,to se obczaj chociaz pewnie i tak nie zauwazysz bo przeciez masz problemy ze wzrokiem.

Polonezow bylo kilkanascie w roznych kolorach?? Chlopie pieprzysz takie brednie ze az galy wychodza...tak sie sklada ze ja jakos zauwazylem dwa polonezy,jeden byl koloru czerwonego drugi byl zielony (Byly to dwa polonezy nie oznakowane,bo byly tez niebieskie oznakowane z napisem POLICJA z kogutami na gorze),mowie tu o filmie a nie o serialu,chociaz w serialu rowniez nie przypominam sobie aby byly inne kolory,bo potem jezdzili juz nie polonezami tylko Volkswagenem Vento.

4."Kolejne niejasności to scena z Desperem i Benkiem, gdy przygotowują się do złapania WOR'a. Nieprawdą jest, ze strzał wychodzi wyraźnie z lewej strony tylko kula wystrzelona z broni Benka przedziurawia lewe drzwi szafy. Nie świadczy to w żadnym stopniu, że strzał wychodzi na 100% z lewej strony. Są to po prostu domysły snute przez kolegę wyżej"

--> Lecz sie na nogi bo na glowe juz jest za pozno...Chlopieeee.....Benek stoi z prawej strony szafy,natomiast Despero stoi po lewej stronie,poza tym jak zaraz po strzale otwiera sie szafa to Benek prawa reke ma przy scianie,wiec nie wiem jakim cudem tak strzelil ze kula wyleciala z lewej strony,nie wiem moze to byl strzal z dupy.

5."A co do 'największej wtopy' wg. autora tego tematu mogę odnieść się jedynie słowami: człowieku UMYJ USZY! Despero wcale nie zwraca się do Benka po imieniu aktora Janusz' tylko 'Benuś'. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości to proszę obejrzeć tą scenę 10 razy, a potem się wypowiadać na ten temat."

--> 1:25:29 "Janusz" jest moim zdaniem,chociaz faktycznie trzeba sie mocno wsluchac.

Tak czy siak serial jest gites.

Dla mnie też Benuś

W obu przypadkach auto jest czerwone. Jak wymontowywał kamerę, to wcale nie było widać jak wsiada do zielonego poloneza, jedynie go pokazali w tle.
http://img69.imageshack.us/img69/660/pitbullhn.jpg
Zauważ, że zielone poldek stoi zaraz przy budynku, natomiast ten z którego wymontowuje kamerkę jest jakieś 10 m od budynku, a w tle widać poukładane okna, których nie widać na poprzedniej klatce.

ocenił(a) film na 9
bladolux

Oni przygotowywali się razem z Worem do złapania Saida, a nie łapali Wora.
Wszystko w temacie :)

ocenił(a) film na 9

pier dole nie chce mi się tyle czytać

ocenił(a) film na 9

ale dno :)

użytkownik usunięty
Odudu

Rowniez pozdrawiam :)

skad wy sie ludzie bierzecie,tacy ktorzy szukaja bledow w filmie?
ja tych bledow nawet nie zauwazylem bo film i serial zatlumia sens zwracania na takie rzeczy uwage gdyz to jedna z najsensowniejszych produkcji w histori polskiego marnego kina
niestety sa tacy jak ty ktorzy nie maja co do roboty i trolluja o takich glupotach co swiadczy o twojej nizinie spolecznej
zajmij sie czyms bardziej konkretnym bo szkoda twojego i czyjegos czasu

użytkownik usunięty
animal448

Przeczytaj moja pierwsze zdanie na poczatku wpisu...

animal448

A co ci to przeszkadza? Ty nie zauważyłeś błędów, a gość zauważył, to co nie ma już prawa o tym napisać postu? To jest trollowanie? To jest forum o filmach, piszemy o zaletach, wadach błędach... Człowieku nie mów innym co mają robić, jeżeli denerwuje cię , że ktoś jest bardziej spostrzegawczy to po prostu nie odpisuj na takie posty.

To są techniczne błędy, które występują w każdym filmie - pikuś. Nieistotne.

Powiedzcie mi lepiej, skąd Despero ma kilkuletnie Mondeo przy pensji 1700. Bo skoro nie miał OC przy akcji z wewnętrznym, to raczej jego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones